آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 210
 بازدید امروز : 13
 کل بازدید : 5695
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0/1563
ضوابط عمومی گزینش داوطلبان

ضوابط حاكم بر گزينش

علاوه بر لزوم احراز شرايط عمومي استخدام شامل صلاحيتهاي علمي و توانايي‌هاي جسمي و رواني كه بوسيله آزمون و توسط دستگاه مشخص مي‌گردد، متقاضيان مي‌بايست حائز ضوابط گزينش(عمومي، انتخاب اصلح) نيز باشند ضوابط عمومي، حداقل ضوابطي است كه فرد متقاضي جهت استخدام مي‌بايست حائز آن باشد.

از مصاديق ضوابط عمومي مي‌توان از اعتقاد به دين مبين اسلام و يا يكي از اديان رسمي مصرح در قانون اساسي، التزام عملي به احكام اسلامي( عمل به واجبات و اجتناب از محرمات)، اعتقاد و التزام به ولايت فقيه، نظام جمهوري اسلامي و قانون اساسي، عدم اشتهار به فساد اخلاقي و تجاهر به فسق، عدم سابقه وابستگي تشكيلاتي و گروهكي( مگر توبه ايشان احراز شود)، عدم سابقه كيفري مؤثر و عدم اعتياد به مواد مخدر نام برد.

ضوابط انتخاب اصلح، ضوابطي است كه در موارد محدوديت ظرفيت (پذيرش) و كثرت تقاضا، همچنين استخدام در مشاغل حساس ( مانند مشاغل آموزشي و امنيتي و ...) موارد خاص‌ ( مانند اعزام به مأموريت ثابت خارج از كشور و ...) به عنوان اولويت اعمال مي‌گردد. از جمله مصاديق آن ايثارگري ( حضور داوطلبانه در جبهه‌هاي حق عليه باطل، جانبازي، آزادگي، از خانواده شهداء، اسراء و مفقودين بودن) شركت در فعاليت‌هاي سياسي، اجتماعي و عبادي، پوشش چادر براي خواهران، خدمت در مناطق محروم و ... را مي‌توان نام برد.

پیوندهای مفید
اوقات شرعی